KPH - NOVOROČNÍ KONCERT

Termín: 10. 1. 2022 19:00

Vstupné: 80 / 130

Místo konání: Malý sál

Poznámka: Platí permanentky KPH


KPH - Novoroční koncert s přípitkem starosty města  
Moravské klavírní trio a operní hosté

Program:pdfKPH_program_1-2022.pdf

Jiří Jahoda – housle / Jana Ryšánková – klavír / Miroslav Zicha – violoncello
Ekaterina Krovateva – soprán / Robin Červinek - baryton

Renomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 v Brně a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je  trio oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala). Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou.

Ekaterina Krovateva je mladá talentovaná zpěvačka, lyrický soprán. Narodila se v sibiřském městě Novokuzněck v Rusku. Zpívá od dětství, její hlas má okouzlující témbr a její profesionální portfolio zahrnuje spoustu mezinárodních soutěží, festivalů a recitálů. Studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třidě Natalie Romanové-Achaladze. Kromě zpěvu se věnuje i činohře.

Robin Červinek se narodil v Kyjově, kde se zpěvem začal na ZUŠ. Dále navštěvoval soukromé hodiny u sólisty Národního divadla v Olomouci Davida Szendiucha. Nyní je posluchačem 5. ročníku JAMU ve třídě doc. MgA. Zdeňka Šmukaře. Od roku 2020 je také studentem Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Během studií se zúčastnil několika mezinárodních interpretačních kurzů a soutěží. Od sezony 2019/2020 hostuje v ND Brno v opeře Růžový kavalír.

Generální partner: Rathgeber, k. s.

Partner: ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. se sídlem v Šatově