KPH - VIOLONCELLO DVOU GENERACÍ

Termín: 9. 11. 2021 19:00

Vstupné: 80 / 130

Místo konání: Malý sál

Poznámka: Platí permanentky KPH


Violoncello dvou generací

Trio pražské konzervatoře
Petr Nouzovský / Adam Klánský / David Pěruška

Petr Nouzovský studoval na Pražské konzervatoři, Hudební fakultě AMU v Praze, Vysoké hudební škole v Drážďanech a na Královské konzervatoři v Madridu. Kromě opětovného pozvání na Piatigorského seminář v Los Angeles absolvoval mistrovské kurzy u Mstislava Rostropoviče, Borise Pergamenschikova a Lynna Harrella. V letech 2014/2016 byl rezidenčním sólistou Plzeňské filharmonie. Je hrdým kantorem Pražské konzervatoře, kde předává své zkušenosti dvěma studentům. Je členem fakulty New York University v Praze, pravidelně vyučuje na mistrovských kurzech v Třeboni a Modre (Slovensko). Spoluzaložil Mezinárodní violoncellovou soutěž o cenu Gustava Mahlera v Jihlavě. Řadí se mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace, můžeme ho slyšet na mnoha prestižních pódiích (Concertgebouw v Amsterdamu, Festivalový sál Bad Kissingen, Čajkovského sál v Moskvě, Herkules sál v Mnichově). Zahrál 1800 koncertů ve čtyřiceti zemích světa. Hraje na violoncello Georg Rauer 1921.

Adam Klánský, vítěz a laureát mnoha národních a mezinárodních soutěží, je studentem 4. ročníku Pražské konzervatoře. Vystoupil s PKF Prague Philharmonia, Filharmonií Hradec Králové. Jeho dosud nejcennějším úspěchem je 1. cena na prestižní soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech z října 2019. Pravidelně hraje se svou sestrou houslistkou Klárou Klánskou a se svým otcem vynikajícím klavíristou profesorem Ivanem Klánským.

David Pěruška, narodil se v roce 2002. Na violoncello začal hrát v pěti letech v Hudební škole hlavního města Prahy na Žižkově ve třídě Kateřiny Hroníkové. Od útlého dětství se úspěšně zúčastňuje tuzemských a také zahraničních violoncellových soutěží: v roce 2011 první cena na Violoncellové soutěži Jana Vychytila v Praze, v celostátním kole Národní soutěže ZUŠ v Liberci také 1. cena. V roce 2012 na mezinárodní soutěži Talents for Europe v Dolním Kubíně získal 2. cenu, na International Cello Competition v Liezenu 2. cenu, na Violoncellové soutěži Jana Vychytila opět 1. Cena. V roce 2013 se stal se finalistou International Dotzauer Cello Competition v Drážďanech a na Violoncellové soutěži Jana Vychytila 1. cenu.

Program:
pdfKPH_program_11-2021.pdf