DOMÁCÍ PŘÍŠERKY

Termín: 19. 5. 2024 15:00

Vstupné: 120

Místo konání: Velký sál

Vstupenky: Předprodej od 22. 4.


Domácí příšerky

Věděli jste, že s vámi bydlí někdo, koho jste nikdy neviděli? Elfinové, malé chlupaté příšerky udržují klid a harmonii a váš dům proměňují na domov. Ano, je těžké tomu uvěřit, ale tito tajní spolubydlící žijí ve všech domech na celém světě. I u vás. Přijďte se s nimi seznámit do kina.

Elfinové se nepodobají žádným jiným tvorům. Laskaví a dobrosrdeční kouzelní skřítci milují zmrzlinu a scházejí se na týdenním sjezdu, aby se poradili, jak co nejlépe pečovat o „svého člověka“. Zkrátka se ze všech sil snaží splnit své poslání. Prostě idyla. Nebýt jedné mimořádné výjimky... Finnicka. Tenhle Elfin se každého, kdo se nastěhuje do jeho domu, snaží nejrůznějšími fígly vystrnadit. Lidi nemá rád, protože jsou nepořádní, hlasití a ničí věci. Vše se ale změní, když se do nejděsivějšího domu v městečku Berg nastěhuje desetiletá Kristýna se svými rodiči. Chytrá a odvážná dívenka, která si nejradši hraje na detektiva, Finnicka odhalí. Ve chvíli, kdy se kolem nich začnou dít divné věci, nezbyde Finnickovi a Kristýně než se i přes odlišnosti spojit a začít spolupracovat. Podaří se jim včas vyřešit všechny záhady a zachránit město?

V českém znění: Bohdan Tůma, Eliška Beňová, Klára Sochorová, Ivo Novák, Miroslav Táborský, Petr Nezkusil, Jan Šťastný, Zuzana Mixová, Libor Terš, Petra Jindrová, Zbyšek Horák, Radovan Vaculík, Jan Škvor, Lucie Kašmírová, Tomáš Juřička, Tereza Martínková, Radek Hope, Jana Mařasová, Marek Libert, Dana Černá, Petr Burian, Helena Němcová ad.
Režie: Denis Chernov

Premiéra: 28. 3. 2024
Rusko / animovaný, dobrodružný / 85 min. / přístupný