JULIE, CO BY BYLO KDYBY…

Termín: 29. 3. 2023 18:30

Vstupné: 100

Místo konání: Velký sál


Julie, co by bylo kdyby...

Óda na život, která rozbuší vaše srdce. Je život opravdu posloupností náhod a nečekaných událostí, nebo se odvíjí podle předem nalinkovaného scénáře?

V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by se bývalo stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin až do teď byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Každý tento moment jí otočil osud o 180 stupňů. Co by se bývalo stalo, kdyby zapomněla pas, kdyby si stoupla v knihkupectví do jiné řady, kdyby tentokrát řídila skútr ona…?  Byl její život plný náhod, nebo byla její cesta předem napsaná?

Stejně jako jedinečný snímek Ladič pian, za nějž dostal režisér Olivier Treiner v roce 2012 Césara, se tento filmový drahokam točí kolem hudby. Julie byla významná klavíristka… nebo snad nebyla? Hudba provází celý film a je jeho nedílnou a nezapomenutelnou součástí. Díky tomuto snímku si uvědomíte, jak zásadní roli hudba ve filmu hraje.

 Hrají: Lou de Laâge, Raphaël Personnaz, Isabelle Carré, Grégory Gadebois, Esther Garrel, Denis Podalydès, Sébastien Pouderoux, Aliocha Schneider ad.
Režie: Olivier Treiner
Premiéra: 16. 2. 2023

Francie / drama, romantický / 121 min. / české titulky / nevhodný do 12 let
Stolová úprava / občerstvení od 18:00 hod.