PROMLČENO

Termín: 13. 5. 2022 18:30

Vstupné: 120

Místo konání: Velký sál


Promlčeno

Filmový thriller, ve kterém se hlavní hrdina vydává za pomstou a každého, koho se jeho příběh dotkne, čeká šokující odhalení. Odkrývá tak dávný, téměř zapomenutý, zločin.

Film se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vypořádal s minulostí. V pátrání mu pomáhá ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živé noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení, a ke zděšení všech posluchačů, začne na povrch vyplouvat dávná vražda. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno?

„Myslím, že to je první film v české kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Za tu hodinu a půl se odehrají čtyři hodiny,“ popisuje režisér Robert Sedláček. „Diváci se mohou těšit na thriller plný záhady, tajemství, velké emoce a překvapivé rozuzlení.“ Důležitým tématem je možnost promlčení těžkých zločinů včetně vraždy. V Česku lze promlčet vraždu již po 15 letech. „Je hrozné, že i když se na pachatele později přijde, sám se třeba přizná, nelze ho už potrestat. To si ani nechci představovat, že by se mě to osobně týkalo,“ říká k problematice Karel Roden. „Scénář jsem přečetl jedním dechem, Promlčeno je podle mě velmi dobrý film,“ dodává Roden. Film se s úspěchem představil na několika filmových festivalech. Právě Karel Roden získal cenu pro Nejlepšího herce na přehlídce v New Yorku, snímek si ale přivezl ceny i z festivalů v Los Angeles, Florencii, Barceloně nebo v Londýně.

Hrají: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Karel Jirák, Pavel Lagner, Justin Svoboda, Eva Decastelo ad.
Režie: Robert Sedláček
Premiéra: 28. 4. 2022
Česko / thriller / 95 min. / nevhodné do 12 let

Stolová úprava / občerstvení od 18:00 hod.