BETLÉMSKÉ SVĚTLO

Termín: 25. 4. 2022 18:30

Vstupné: 100

Místo konání: Velký sál


Betlémské světlo

Scénář filmu vznikl na motivy oblíbených povídek Zdeňka Svěráka. Komedie s prvky magického realismu servíruje univerzální otázky lidského života s nadsázkou a humorem.

Stárnoucímu spisovateli Karlu Šejnohovi už psaní nejde jako dřív. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě a jejich postavy vylézají na denní světlo a dožadují se, aby autor pokračoval v ději. Všichni něco chtějí. Fotograf Matěj chce získat nedobytnou magistru z lékárny, pan Bohumil prosí, aby udělal zázrak, automechanik Bakalář by chtěl být léčitelem. Do toho vstupuje z reálného světa Šejnohova manželka, která si myslí, že už by měl psaní nechat a konečně se věnovat jí. O specifickou vizualitu filmu se postará držitel osmi Českých lvů a dalších pěti nominací – fenomenální kameraman Vladimír Smutný, který spolupracoval se Svěráky už na Koljovi před 25 lety a stejně tak oceňovaný architekt Jan Vlasák a kostýmní návrhářka Simona Rybáková. Střihu celého filmu se poprvé ujme pokračovatel rodinné tradice, syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák.

Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Jitka Čvančarová, Vladimír Javorský, Martin Polišenský, Patricia Schumann ad.
Režie: Jan SvěrákPremiéra: 10. 3. 2022
Česko / komedie / 99 min. / nevhodný do 12 let

Stolová úprava / občerstvení od 18:00 hod.