SVATBA BEZ OBŘADU

Termín: 27. 9. 2022 19:00

Vstupné: 400

Místo konání: Velký sál


Svatba bez obřadu

Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát. To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační komedie, než vstoupil do hry mladý, sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery.

Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně vypointovaných situacích. To vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém. A přesto se hra drží v žánru příjemné komedie.

Komedie která byla v roce 1963 zfilmována pod názvem Pouic Pouic s Louis de Funesem a Mireille Darcovou v hlavních rolích je již 26. kusem Divadelní společnosti Háta.

Uvádí: Divadelní společnost Háta
Autor: Jean Girault, Jacques Vilfrid
Režie: Jaroslav Slánský
Autorská úprava: Jan Drbohlav

Hrají:
Patricia - Hana Kusnjerová  /  Kristýna Kociánová  /  Betka Stanková
Lulu - Adéla Gondíková  /  Mahulena Bočanová  /  Radka Pavlovčinová
Xanthia - Ivana Andrlová  /  Olga "Háta" Želenská
Simon - Václav Jiráček  /  Filip Tomsa
Leonard - Pavel Nečas  /  Martin Sobotka
Antoine - Juraj Bernáth  /  Roman Štolpa
Charles - Petr Gelnar  /  Marcel Vašinka
Paul - Lukáš Pečenka  /  Jaroslav Slánský