SLAVNOSTI MĚSTA BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

07.08.2020 - 09.08.2020
Slavnosti

Popis akce

Slavnosti města Bystřice nad Pernštejnem

440. výročí povýšení Bystřice n. P. na město / Vavřinecká pouť / Start Film Fest / XV. memoriál Františka Proseckého sen / 145. let výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Bystřice n. P.

Můžete se těšit na víkend plný různé hudební, tradiční, filmové i tématické zábavy.

Páteční
program zahájí promítání v KD dokument Těžba uranu na Bystřicku očima pamětníků s následnou debatou. Filmové promítání tím v KD nekončí, ale pokračuje filmem Jumanji: Další level a následně na náměstí komedií Přes prsty, pokud nejste fanoušky tohoto žánru stačí se přesunout na výletiště Pod Horou na pouťovou zábavu s kapelou Metaxa

V sobotu
od ranních hodin najíždí veteráni v rámci XV. memoriál Františka Proseckého sen, kde bude plné náměstí skvostů, pro potěchu očí fanoušků a fanynek motorismu, u kterého nemůže chybět tradiční koncert bigbeatové bystřické kapely Kroky, tím ale slavnosti nekončí.
V odpoledních hodinách neváhejte zavítat pohádkovou alejí do EDEN centra kde je pro děti připraveno vystoupení Čiperkové dětem, dospělí si mohou zpříjemnit čas návštěvou pivovaru a dalších atrakcí v centru a jeho přilehlém okolí.
Večerní program uzavírá promítání filmů Hodinářův učeň (KD) a Joker (amfiteátr)

Neděle
začíná Svatovavřineckými bohoslužbami v kostele sv. Vavřince, na ně v amfiteátru naváže Sbor dobrovolných hasičů Bystřice n. P. s ceremoniálem ke 145. letům založení sboru, průvodu a ukázkou jejich práce. Následně přejdeme k hudebnímu programu 14. přehlídkou dechové hudby v podání Bystřické kapely, Rebelky, Bobrůvanky.
Po skončení přehlídky proběhne slavnostní ceremoniál k 440. letému výročí povýšení Bystřice n. P. na město. Abychom neochudili naše nejmladší čeká děti Albertíkova narozeninová show.
Na večer nám pohodovou hudební atmosféru přiveze Markéta Konvičková s kapelou. A ze Slovenska k nám dorazí Richard Müller s kapelou.
Po skončení koncertů ovšem program nekončí, ba naopak pokračuje zahájením 5. ročníku Start Film Festu s filmem 3Bobule s hosty.

V průběhu nedělního programu proběhne vyhlášení soutěží “Zkrášlujeme naše město”, “Nejkrásnější jarní květinová výzdoba”, stejně tak jako předání ocenění “Nositel tradic Bystřicka” a “Cena starosty města Bystřice n. P.”
Dojde i na křest knihy Bystřicko ve fotografiích II. a představení pamětní mince vydané k výročí.

Podrobný program včetně časů viz plakát níže…

Po celý den je vám k dispozici občerstvení, jarmark, atrakce pro děti , výstava v muzeu a další…

Akci moderuje Petr Holík

Spolupořadatelé:
Město Bystřice nad Pernštejnem
Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem
Sbor dobrovolných hasičů Bystřice
START FILM FEST
Veterán TATRA klub Bystřice nad Pernštejnem
EDEN centrum

Mediální partner:

Pouťová zábava vstupné: 70 Kč
Promítání: vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na Konto Bariéry
Na ostatních místech je vstupné zdarma.
Info

Datum akce: 07.08.2020 - 09.08.2020
Začátek: 17:00
Do: 09.08.2020 23:59


Místo konání: Bystřice nad Pernštejnem