PRO ARTE BOHEMICA

18.02.2016

Popis akce

PRO ARTE BOHEMICA
“Zapomenuté perly Čech a Moravy”

Michaela Ambrosi – historická příčná flétna

Michaela Ambrosi a Petra Žďárská se potkaly již před mnoha lety, kdy začínaly se studiem staré hudby. Potom se jejich cesty na několik let rozdělily. Působily v různých souborech a získávaly zkušenosti, které nyní zúročují ve společných projektech. Spojuje je nejen nadšení pro objevování hudby, která byla historií zapomenuta, ale také možnosti, které jejich nástroje nabízí.

Michaela Ambrosi začala hrát na flétnu v pěti letech v ZUŠ v Jeseníku, poté pokračovala na Pražské konzervatoři. Během tohoto studia získala ocenění v soutěži Carla Ditterse z Dittersdorfu. Je držitelkou Bc. diplomu ve hře na historickou příčnou flétnu na UK v Praze, souběžně odmaturovala na Pražské konzervatoři v oboru zobcová flétna. Tituly „Bachelor and Master of Music“ získala na Královské konzervatoři v Den Haagu. V náročném konkurzu vyhrála studijní stáž u Orchestra of the Age of Enlightenment v Londýně. Krátce nato účinkovala v projektech s Orchestra of the Eighteenth Century a Amsterdam Baroque Orchestra. Aktivně se věnuje badatelské činnosti. V jejím současném zájmu stojí život a dílo Jiřího Čarta, které bylo i tématem magisterské práce, za kterou jí byla udělena cena Královské konzervatoře. J. Čartovi se věnuje rovněž v disertační práci na JAMU v Brně, kde také vyučuje hru na historické příčné flétny. Je spoluzakladatelkou souborů La Foresta Incantata a Pro Arte Bohemica.

Petra Žďárská je nejúspěšnější českou laureátkou Pražského jara 2012 v oboru cembalo. Nejprve studovala hru na klavír na Konzervatoři v Pardubicích, teprve v roce 2005 se rozhodla změnit nástroj. Cembalo vystudovala na HF AMU v Praze. Zúčastnila se řady mistrovských interpretačních kurzů v ČR i v zahraničí. V zimním semestru roku 2010 absolvovala zahraniční stáž na Conservatoire national supérieur de musique et de danse v Lyonu. V současné době pokračuje v doktorandském studiu na AMU, jako téma své disertace zvolila zapomenuté cembalové a komorní skladby J. A. Štěpána z arcibiskupského archivu v Kroměříži. Koncertuje sólově a se soubory Prague cembalo duo a Pro Arte Bohemica, které spoluzaložila.

Program: Jiří Čart, Josef Antonín Štěpán, Václav Vodička, Antonín Tadeáš Jan Nepomuk Stamic, Leopold Hoffman
Program: Program_Pro Arte Bohemica

Vystoupení se uskuteční v rámci cyklu koncertů Kruhu přátel hudby.

Účinkují: Petra Žďárská – cembalo
               Michaela Ambrosi – historická příčná flétna

http://www.proartebohemica.eu/

Generální partner koncertů KPH – Rathgeber, k.s.

 

 

Info

Datum akce: 18.02.2016
Začátek: 19:30


Místo konání: Malý sál KD

Vstupné:
Děti, studenti, ZTP 70 Kč, ostatní 120 Kč
Platí permanentky KPH