LOUSKÁČEK A ČTYŘI ŘÍŠE

18.04.2019

Popis akce

Louskáček a čtyři říše

Příběh Louskáček a myší král, který v roce 1816 napsal E. T. A. Hofman se dočkal další adaptace – tentokrát v podobě celovečerního filmu z dílen společnosti Disney. A nechybí mu vskutku nic – dechberoucí kostýmy, do detailu propracované masky i pestrobarevné kouzelné říše, kde nic není nemožné.

Přichází Vánoce, čas kdy se schází rodina a tráví společně svátky klidu a míru. Ty Klářiny jsou ale letos jiné – poprvé je totiž bude slavit bez maminky. Ještě než s otcem vyrazí na tradiční vánoční večírek, dostane Klára zlatou skříňku, kterou ji přenechala maminka. Jediná věc, kterou dívka potřebuje, se prý nachází uvnitř. Kam ale zmizel zlatý klíč, který může skříňku odemknout? Zlatá nit, kterou na vánočním večírku napne kmotříček, ji však ke klíči nezavede. A nejen to. Klára se ocitne ve fantaskním paralelním světě uspořádaném do čtyř říší, kde se setká s vojákem a louskáčkem, armádou myší a regenty, kteří říši spravují. Dokáže Klára získat svůj klíč a vyřešit záhadu, která brání kouzelnému světu vzkvétat?

Režie: Lasse Hallström, Joe Johnston
Hrají: Mackenzie Foy, Tom Sweet, Meera Syal, Ellie Bamber, Matthew Macfadyen, Nick Mohammed, Charles Streeter, Morgan Freeman, Jayden Fowora-Knight ad.

99 minut, 2018

Občerstvení od 14.30 hod.

Info

Datum akce: 18.04.2019
Začátek: 15:00


Místo konání: Velký sál

Vstupné:
40 / 80 Kč
Vstupenky lze zakoupit na místě.