KPH – KUBELÍK KVARTET a ROBERT PACOUREK j. h.

19.03.2019

Popis akce

Kubelík kvartet a Robert Pacourek j. h.

Program KPH 3-2019

JAN MAREK – housle
DANA TRUPLOVÁ – housle
KAROLÍNA STRAŠILOVÁ – viola
TOMÁŠ STRAŠIL – violoncello
ROBERT PACOUREK j. h. – klarinet

vznikl na jaře roku 2001. Přes krátkou existenci soubor vystoupil na několika hudebních festivalech v Čechách i na zahraničních pódiích. Věnuje se především české tradiční kvartetní literatuře (Smetana, Dvořák, Janáček), ale nevyhýbá se ani tvorbě moderních českých autorů (P. Trojan, J. Gemrot).

Jan Marek
studoval na Pražské konzervatoři ve třídě F. Anděla a J. Hnyka. V současné době působí například v souborech Český Komorní Orchestr, Talichův Komorní Orchestr, se kterými také natáčí a koncertuje v Čechách i v zahraničí. Je stálým koncertním mistrem komorního orchestru Camerata Bohemica a věnuje také pedagogické činnosti.

Dana Truplová
vystudovala Pražskou Konzervatoř a Hudební fakultu AMU v Praze. V roce 1999 byla oceněna 3. cenou v 7. mezinárodní soutěži Yfraha Neamana pro mladé houslisty v Mainzu. Od roku 2000 je členkou Sukova komorního orchestru a v současné době též členkou Pražského komorního orchestru.

Karolína Strašilová
studovala hru na violu v Pražské konzervatoři u   Jaroslava Ruise, poté na HAMU u Lubomíra Malého. Soustavně se věnuje komorní hře. Je členkou komorního orchestru Camerata Bohemica a komorního souboru Venti Diversi. Od roku 2005 působí v Symfonickém Orchestru Českého rozhlasu.

Tomáš Strašil
hraje na violoncello od pěti let, nejprve na LŠU Voršilská, později na konzervatoři. Ve studiích pokračoval na pražské AMU. Během posledního ročníku konzervatoře působil jako tutti hráč v Brucknerorchestru v Linci. Je držitelem čestných uznání ze soutěží o cenu Beethovenova Hradce a finalistou soutěže Prix Mercury – Semmering 1994. V letech 1994 – 2000 působil jako koncertní mistr Sukova komorního orchestru.

Robert Pacourek
se začal věnovat hře na klarinet ve strakonické LŠU ve svých 9 letech. Po studiích na gymnáziu byl přijat na Státní konzervatoř v Praze. V roce 1994 založil komorní trio “Musici Bohemiense”. V letech 1999 – 2004 spolupracoval s klavíristou Karlem Prokopem. Výsledkem této spolupráce je CD „Klarinetový recitál“, které vzniklo v roce 2001 a obsahuje základní díla klarinetové literatury 19. a 20. století. V současné době se věnuje pedagogické a koncertní činnosti a spolupracuje s řadou významných českých umělců.

Generální partner – Rathgeber, k.s.

Info

Datum akce: 19.03.2019
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
80 / 130 Kč
Platí permanentky KPH