KPH – KRAJINOU DOMOVA

16.10.2018

Popis akce

Eliška Novotná – klavír
Halina Františáková – housle
Vladimír Polák – mluvené slovo

Pořad věnovaný kráse a umění české země je sestaven z textů českých básníků, filozofů a spisovatelů K. Čapka, T. G. Masaryka, J. Seiferta aj. a hudebních skladatelů A. Dvořáka, B. Smetany a J. Suka.

Eliška Novotná
– absolventka AMU v Praze. V letech 1996-98 absolvovala hudební stáž ve švýcarském Luzernu. Obdržela řadu ocenění na mnoha národních i mezinárodní soutěžích – Virtuosi per musica di pianforte, Smetanova soutěž, Chopinova soutěž, Piano 80 a Musik-Rahn-Wettbewerb ve Švýcarsku, Beethovenova soutěž, Janáčkova soutěž, Chopinova soutěž ve Varšavě. Koncertuje po celé ČR, Evropě a USA. Je vyhledávanou komorní partnerkou. Působí jako docentka v oboru klavírní hry na Ostravské univerzitě.

Halina Františáková
– Ostravskou konzervatoř navštěvovala v houslové třídě Ladislava Gořuly, ve studiích pokračovala na Ostravské univerzitě pod vedením prof. Zdeňka Goly. Absolvovala mistrovské kurzy u Eduarda Grače. Jako sólová a komorní hráčka se předvedla publiku doma i v zahraničí (Polsko, Slovensko, Anglie, Německo, Francie, Skandinávie, Slovinsko). Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Je organizátorkou ostravského kulturního dění, spoluzakladatelkou a členkou realizačních týmů mezinárodních hudebních festivalů – Svatováclavský hudební festival a Musica pura, je zakladatelkou a organizátorkou Cyklu komorních koncertů v Českém rozhlasu Ostrava. Kromě komorní hry se věnuje také pedagogické činnosti a hudebním projektům pro děti.

Vladimír Polák
– herec a moderátor studoval ostravskou konzervatoř (1991-1995) v herecké třídě Alexandry Gasnárkové. V roce 1993-1995 pobíral stipendium od Českého literárního fondu na základě hostujících rolí ve Státním divadle Ostrava (později přejmenováno na Národní divadlo moravskoslezské), z čehož vzniklo angažmá. Působí zde od roku 1995, a má na kontě řadu krásných rolí např. Lucenzio – Zkrocení zlé ženy, František – Romance pro křídlovku, Ivan – Lucerna, Seržant Match – Klíčovou dírkou, Scapino – Scapinova šibalství, Ženich – Krvavá svatba, Adolf Hitler – Mein Kampf, Eda – Šakalí léta, Turcaret – Turcaret aneb Vůně peněz, Jiří Slabihoudek – Saturnin, Kat – Kat a blázen, Tobiáš – Večer tříkrálový atd. V roce 2007 byl poctěn cenou Českého divadla agentury Foibos v rámci přehlídky profesionálních divadel v Praze za roli Hitlera v inscenaci Juraje Deáka Mein Kampf.

Generální partner: Rathgeber, k.s.

Info

Datum akce: 16.10.2018
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
80 / 130 Kč
Platí permanentky KPH