KPH – GRAFFOVO KVARTETO

15.10.2019

Popis akce

Graffovo kvarteto

Program KPH 10-2019

Štěpán Graffe – housle, Lukáš Bednařík – housle
Lukáš Cybulski – viola, Michal Hreňo – violoncello

Graffovo kvarteto patří mezi přední české soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy. Soubor byl založen v roce 1997 a oceněn celou řadou laureátských titulů na mezinárodních soutěžích.

Za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak obdržel dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V roce 2005 získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace „Forum Voix Etouffés“ a v roce 2008 prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a zařadilo se po bok držitelů této ceny, nejvýznamnějších českých komorních souborů.

Na uměleckém růstu Graffova kvarteta se podíleli členové Janáčkova kvarteta, zásadním způsobem soubor umělecky ovlivnil Jerry Horner, člen slavného amerického Fine Arts Quartet, se kterým kvarteto spolupracovalo v letech 2006 – 2017.

Kvarteto se rovněž opakovaně zúčastnilo řady mezinárodních kurzů komorní hudby, kde mělo možnost studovat pod vedením předních umělců. Byl to například Günter Pichler (Alban Berg Quartett, Vídeň), Norbert Brainin a Siegmund Nissel (Amadeus Quartet, Londýn), László Mezö (Bartók Quartet, Budapešť), Milan Škampa (Smetanovo kvarteto, Praha) a další. Vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů a na mnoha významných hudebních festivalech, v poslední době například na Pražském jaru, Varna Summer International Music Festival, Bratislavských hudobných slávnostech, Moravském podzimu, Janáček Brno ad. Nahrávky souboru pořídily rozhlasové stanice nejen v Evropě, ale i v zámoří.

Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, které opakovaně získaly titul „Nahrávka měsíce“ na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.

Generální partner: Rathgeber, k.s.

Info

Datum akce: 15.10.2019
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
80 / 130 Kč
Platí permanentky KPH