KPH – ENSEMBLE L’APRÉS MIDI

08.09.2020

Popis akce

Ensemble l’aprés midi

Program ke stažení: Program KPH 3-2020

Barbora Trnčíková – hoboj
Kristýna Donovalová – klavír
Anna Talácková – flétna

Barbora Trnčíková se od dětství věnovala hře na zobcovou flétnu a klavír na Hudební škole hl. m. Prahy. Na hoboj začala hrát u profesora Pavla Tylšara na Gymnáziu J. Nerudy, které ukončila v r. 2014. V současné době je posluchačkou HAMU v Praze. V roce 2018 byla vybrána jako jediná česká reprezentantka k účasti v mezinárodní soutěži AEOLUS v Düsseldorfu, kde se probojovala mezi osm nejlepších hobojistů. Pravidelně navštěvuje výběrové kurzy s nejvýznamnějšími světovými hobojisty.

Kristýna Donovalová se hře na klavír věnuje od 5 let. Po studiích u Ivany Vyšohlídové na ZUŠ Ilji Hurníka a Jana Tůmy na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy byla v roce 2015 přijata na HAMU v Praze do třídy Prof. Ivana Klánského. Několikrát se zúčastnila soutěže pro mladé klavíristy „Prague Junior Note“, kde v roce 2004 získala 2. cenu a v letech 2007 a 2011 cenu první. Od roku 2015 spolupracuje se sborovým studiem Zvoneček Hudební školy hl. města Prahy – sbory Zvonky a Abbellimento.

Anna Talácková pochází z hudební rodiny, ve které měla hudba vždy své místo. S muzikou začala v dětství, kdy navštěvovala ZUŠ. Tam zprvu objevovala hudbu klavíru a zobcové flétny, ze které později přešla na flétnu příčnou. Po absolvování Gymnázia Jana Nerudy nastoupila na Pražskou konzervatoř a na Ostravskou univerzitu, na které je dosud studentkou profesora Jana Ostrého. Absolvovala již dva studijní pobyty v rámci programu Erasmus+, v Bruselu a Lublani. Hraje na stříbrnou flétnu Muramatsu.

Vystoupení se uskuteční v rámci cyklu koncertů Kruhu přátel hudby.

Generální partner: Rathgeber k. s.

Info

Datum akce: 08.09.2020
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
80 / 130 Kč
Platí permanentky KPH