KPH – DIVY LÁSKY A HUDBY

12.09.2017

Popis akce

ANDREA KALIVODOVÁ – mezzosoprán
PAVLÍNA SENIČ – soprán
TEREZA MÁTLOVÁ – soprán

Klavírní doprovod – Ladislava Vondráčková

Andrea Kalivodová, absolventka brněnské konzervatoře a HAMU v Praze. Získala řadu významných ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží. V prosinci 2003 vystoupila se slavným barytonistou Leo Nuccim na Žofíně a v červnu 2004 na galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve vídeňském Konzerthausu. Pravidelně koncertuje po celé Evropě, několikrát navštívila Japonsko, Koreu a USA. V roce 2005 se zúčastnila evropského turné hvězd k 60. výročí konce druhé světové války. V dubnu 2008 se představila v roli Carmen v monumentálním provedení této slavné opery G. Bizeta v O2 Aréně v Praze a s tímto nastudováním vystoupila

i v dalších evropských městech. Spolupracuje s dirigenty mezinárodního renomé, jako jsou mj. Kaspar Zehnder, Enrico Doviozo, Fabio Luisi, J. Keenan, V. Válek, L. Svárovský a další. Od roku 2012 je sólistkou Opery Národního divadla.

Tereza Mátlová, operní i muzikálová zpěvačka, absolventka pražské HAMU a vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu. Byla nominována na Cenu Thálie 2016 za roli Konstance v Mozartově Únosu ze Serailu. Účinkuje v Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí n. L. i na světových hudebních scénách v rolích jako je Gilda, Violetta, Pamina, Konstance, Adéla a další. Zpívala na prestižním turné Evy Urbanové a vystoupila jako host na turné Karla Gotta.

Pavlína Senič vystudovala HAMU v Praze, kde obdržela stipendium na londýnskou Akademii Guildhall School of Music. Pro všestrannost umělkyně – tanec, herectví, mluvené slovo, se řadí k významným talentům své generace. Ztvárnila mj. řadu divadelních rolí, které byly příznivě oceněny jak kritikou, tak i diváky. Operní pěvkyně Pavlína Senič má díky jižanským kořenům nezaměnitelnou barvu hlasu. Stala se pravidelným hostem koncertů pořádaných Nadací E. Destinové, a to nejenom u nás, ale také ve významných evropských městech. V roce 2007 přijala čestnou funkci patronky Nadačního fondu Kopretina.

Ladislava Vondráčková absolvovala AMU v roce 1997. Od roku 1998 zde působí jako docentka. Realizovala několik nahrávek pro Českou televizi a Český rozhlas jako sólistka i jako komorní hráč, a to především se souborem Ars rediviva, se kterým spolupracovala jako cembalistka už v dobách studií na AMU. www.operadivas.cz

Program: W. A. Mozart, F. Schubert, G. Verdi, G. Bizet, L. Cohen, F. Sartori, E. Moriccone, L. Bernstein, G. Puccini, A. Dvořák aj.

Generální partner – Rathgeber, k.s.

Info

Datum akce: 12.09.2017
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
250 Kč
Platí permanentky KPH