AGILE QUINTET

10.04.2018

Popis akce

AGILE QUINTET

Agile quintet program

JAN RYBKA – 1.housle / ZDENĚK SVOZIL – 2. housle
PETR PŠENICA – viola / MARTIN ŠVAJDA – violoncello
JOSEF HANÁK – kontrabas
Barevný zářivý a homogenní zvuk klasického kvarteta umocněný sametovým
hlasem kontrabasu – to je devíza, kterou oplývá obsazení smyčcového
kvintetu. Agile Quintet ji přináší jak v klasickém repertoáru, tak v transkripcích slavných světových melodií a obohacuje ji o průzračnou intonaci, virtuózní lehkost a čirou radost z muzicírování.
Jan Rybka, absolvent Konzervatoře Brno a JAMU. Jako člen Jeune Orchestr Atlantique (Francie) uskutečnil řadu koncertů ve Francii i v ČR. Působí ve Filharmonii Brno a je primáriem Slovanského kvarteta.
Zdeněk Svozil studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži a JAMU v Brně. Na JAMU vznikl také jeho zájem o hru na barokní housle, kterou realizuje v ansámblu Brno Baroque Trio. Je koncertním mistrem orchestru Městského divadla Brno a členem Filharmonie Brno.
Petr Pšenica, absolvent Konzervatoře Brno a JAMU. Již v době studií hrál v Meislově kvartetu a Vereor Quartettu. Od roku 2000 je členem Filharmonie Brno jako vedoucí skupiny viol. Spolupracuje s dalšími hudebními tělesy.
Josef Hanák studoval na Konzervatoři v Brně a JAMU. Téměř čtvrt století byl zástupcem koncertního mistra kontrabasů ve Filharmonii Brno. Je členem Komorního orchestru B. Martinů a orchestru Czech Virtuosi. Má široký hudební záběr – desetileté koncertování se skupinou Javory, ale také pěvecké role v divadlech.
Martin Švajda, základy hudebního vzdělání získal sedmiletým studiem klavíru, hře na violoncello se začal věnovat v 15 letech na konzervatoři v Kroměříži. Poté studoval na JAMU v Brně. Od roku 1993 je sólocellistou Komorního orchestru B. Martinů.
Vystoupení se uskuteční v rámci cyklu koncertů Kruhu přátel hudby.
Generální partner: Rathgeber, k. s.

Info

Datum akce: 10.04.2018
Začátek: 19:00


Místo konání: Malý sál

Vstupné:
70 / 120 Kč
Platí permanentky KPH